Můj příběh

Moji vášní je umělecká tvorba, kreativita a fantazie.  Fascinují mne netradiční postupy, nové vize a vyšší souvislosti. Inspiruji ostatní k tvorbě a životu bez hranic.

 

Dnes žiji život, ve kterém mám spoustu svobody a času pro svoje záliby, pro tvorbu a rodinu. Pokud se i přesto věnuji ještě nějaké jiné práci, je to práce, která mne baví a považuji ji za smysluplnou. 

Píši a ilustruji neobvyklé příběhy pro děti, maluji obrazy, pracuji s hlínou, papírovou hmotou a dalšími zajímavými materiály.

Je skvělé "být tvůrcem" a žít život podle svých představ.

 

MILUJI LIPARSKÉ OSTROVY NA SICÍLII

Další moji vášní jsou Liparské ostrovy, nebo-li Ostrovy boha větru u Sicílie. Na tato magická místa jsem poprvé zavítala v roce 2003 a od té doby se stala moji neodmyslitelnou součástí. Jsou to ostrovy sopek a všech odstínů duhy. Inspirují mne svou živelností a nepřebernou pestrostí barev,  které využívám ve své tvorbě.

Tvořím a inspiruji ostatní svými obrazy, eBooky, knihami a články, aby se nebáli a také se vydali za svými sny a podíleli se společně se mnou na zrodu zajímavých výtvorů.

Není tomu tak dávno co byla má kreativita podrobena těžké zkoušce.

 Před třemi lety jsem byla "vyhořelou umělkyní", unavenou, pracující matkou malých dvojčat, věčně ve stresu a honící čas. Mé tehdejší umělecké počínání se omezilo na občasné vytvoření ilustrace nebo kresbičky na zakázku jako poptávka z webu,  kde jsem měla svůj umělecký profil.

Umělecké tvorbě a psaní příběhů jsem se věnovala od malička. První základy jsem získala na zlínské “lidušce” a dále v Itálii, kde jsem žila a tvořila 7 let. Teprve tam došlo k mému prvnímu setkání s olejomalbou a v kurzu kresby a malby jsem se tam naučila novým technikám. V Itálii jsem se olejomalbě věnovala intenzívně, po návratu do Česka jsem se více orientovala na ilustraci a zrealizovala jsem několik výstav a projektů.

 

 

TRABLE S RUKOPISEM

Během mateřské dovolené jsem napsala a ilustrovala dětskou knihu o kterou projevilo zájem jedno prestižní nakladatelství. Avšak z důvodu personálních změn a následného zániku nakladatelství kniha vydána nebyla a naopak mi způsobili problémy a zdržení. Rukopis i ilustrace jsem měla problém získat zpět a byla jsem nucena vymáhat je právnicky. 

Avšak ne vše bylo na této situaci negativní. V době kdy o mou knihu toto nakladatelství projevilo zájem a sepsalo se mnou smlouvu jsem měla napsáno pouze 10 stran textu. Jsem přesvědčena, že kdyby mi neposkytli tuto velkou motivaci, možná by se mi nepodařilo knihu ani dopsat. Věřím tedy, že všechny události mají nějaký smysl. 

Neustále jsem přemýšlela o výpovědi z práce, protože mi zabírala hodně času. Byla to vcelku pohodlná a nekomplikovaná práce asistentky v zahraniční firmě, která mne absolutně nenaplňovala a ubíjela mou energii tak, že jsem po návratu z práce už neměla sílu nic kreativního vytvořit.

Čas se vlekl mezi domácími povinnostmi, nezábavnou prací a občasnými chabými pokusy prorazit anebo zrealizovat některý z mých nápadů, kterých jsem měla spoustu. Nakonec jsem se omezila jen na mapování ostatních kreativních bytostí přes internet a neustálé hledání vhodných informací jak se z této situace vymanit.

 

HLINĚNÝ SVĚT

V září 2014 jsem se rozhodla navzdory nedostatku času přihlásit do keramického kurzu poblíž mého bydliště a to v právě otevřené kreativní dílně s kavárnou. Tento počin nastartoval v mém životě velkou změnu.

S hlínou jsem nikdy předtím velké zkušenosti neměla, snad jen z LŠU, do které jsem jako malá 6 let docházela. Poznala jsem, že je to velmi kreativní technika a že mi umožňuje v 3D provedení ztvárnit své vize a fantazie, která se tak liší od malování a ilustrování. Navíc práce v kolektivu stejně založených lidí byla velmi povzbudivá a osvěžující. Ne nadarmo je tato činnost využívána také v Arteterapii, protože je silně relaxační a uklidňující.

Kurz trval půl roku a po jeho skončení jsem neváhala a přihlásila se na vyhlášenou školu keramiky do Kohoutova u Dvora Králové. 

O této škole jsem již četla dříve, ale doposud jsem neměla odvahu ji navštěvovat. Kurz trval tři měsíce vždy každý druhý týden. Děti jsem měla ten aktuální týden na střídavé péči u bývalého partnera a v práci jsem na to období požádala o neplacené volno.

Opět se ukázalo, že práce s hlínou a ve společnosti stejně zaměřených spolužáků byla pro mne velkým přínosem a posunem vpřed. Kurz “Umělecký keramik” mi dal hlavně cit pro prostorové cítění a vyjádření a naučil mne mnoho nových technik práce s hlínou.

 

 

V téže době jsem se také konečně rozhodla vydat svou dětskou knihu vlastním nákladem v počtu asi 30 výtisků, abych už si ji mohla konečně po tolika letech fyzicky osahat  a následně ji propagovat sama.

 

 

V HLAVNÍ ROLI PAPÍR

Zaujaly mne šité postavičky a jednoduché papírové loutky, které jsem si s dětmi doma ihned vyrobila. Následovalo šití a výroba postaviček z bublinkových obálek, kombinovaných technik, polymerových hmot.

Práce s papírem mne z nějakého záhadného důvodu velmi bavila. Pokračovala jsem dál až jsem jednoho dne narazila na pojem paperclay nebo-li papírová hmota. Tehdy jsem také objevila tvorbu uměleckých panenek z této hmoty, popř. z kombinovaných technik a zažila nevídaný AHA moment, který se nedá ani popsat. Hned jsem věděla, že to je to co chci dělat.

Následně jsem pilně studovala a zjistila, že existuje mnoho technik práce z papírem, novinami a papírovou hmotou, tzv. Paper Mache, ale v ČR je informovanost minimální. Pátrala jsem proto na jiných stránkách evropských a amerických milovníků této skvělé techniky:-) Sledovala jsem videa, četla návody a zjistila jsem, že možností jak přistupovat k této technice je nekonečně mnoho. Vytvořila jsem tedy svou vlastní, originální metodu.

K prosinci 2016 jsem dala ve firmě výpověď a od té doby se věnuji tvorbě a životu bez hranic. Tvořím a píši pod uměleckou značkou Artemorfóza