Čmáranice nebo něco více (?)

Je to již spousta let co jsem usedala s tužkou k prázdnému papíru a s napětím očekávala první výsledky.

Tehdy jsem se celkem intenzívně věnovala masážím, Reiki, fascinovala mne práce s energií, Tarotem a napojení na vyšší zdroj, nebo-li vyšší vědomí.

A proto se tato zajímavá technika, kterou automatická kresba dozajista je, pro mne stala výzvou.

Inspirací se mi stala kniha Za hranici rozumu od Karla Kožíška.

 

Jaksi Zcela Automaticky

Automatické písmo a kresbu jsem praktikovala neveřejně, jen v soukromí, ale přesto jsem ji pojala jako veledůležitou techniku odhalující skrytá zákoutí naší mysli.

A sama se sebou jsem hojně experimentovala.

Je to metoda sebediagnostická, sebepoznávací a očistná a při jejím praktikování jsme přímo napojeni na naše podvědomí a komunikujeme s ním.

Myslím, že automatickou kresbu už vyzkoušel nevědomky každý z vás. Jen si vzpomeňte když třeba telefonujete. Díváte se do „neurčita“ a ruka vám sama rejdí po papíře. Výsledné znaky nebo útvary vás mnohdy samotné překvapí:-)

Výsledky mého snažení byly zajímavé, ale přesto mne plně neuspokojovaly. Přešla mne chuť se na cokoliv ptát nebo něco zkoumat. A také mi nevyhovovaly nepřerušované tahy tužkou, které pan Kožíšek v knize používal.

Chtěla jsem si jen tak „čmárat“ různými barevnými tužkami bez ohledu na výsledek.

 

Terapie kresbou vědomou

Začala mne lákat vědomá kresba zaměřená na uvolnění mysli. Ne náhodou Arteterapie navozuje uvolněné stavy a tolik potřebnou relaxaci.

Arteterapie využívá výtvarné umění jako prostředek vyjádření v rámci komunikace, spíše než aby se snažila o esteticky uspokojivé výsledné produkty, posuzované vnějšími měřítky. Tento druh činnnosti získal název „arteterapie“ zejména proto, ze se nejvíce rozvinul v oblasti duševního zdraví a převážne v zařízení pro duševně nemocné. -Dr. Marian Liebmann (Skupinová arteterapie)

Ve chvílích kdy mám hlavu plnou nesourodých nápadů, kdy váhám kterému druhu tvorby se mám věnovat dřív, se pro mne relaxační kresba stala neocenitelným pomocníkem.

Po tvůrčím procesu se dostavuje blažený povznesený pocit a takto „napojena“ si pak snadno ujasňuji posloupnost jednotlivých činností a následuji nové vize.

 

Pastely a magické fraktály

Automatická kresba reaguje na informace z podvědomí, dá se tedy říct, že kreslíme pravou mozkovou hemisférou a běžná relaxační kresba nikoli.

Tam již zapojujeme i rozumovou levou hemisféru.

Mám stále potřebu něco vylepšovat a proto jsem opět začala experimentovat. Výsledkem bylo překvapivé spojení obou dvou technik. Nejlépe se mi k tomuto účelu osvědčily pastely. A to všechny druhy. Voskové, prašné i olejové.

Když jsem se tedy vydala touto cestou, bylo potřeba část obrázku vytvořit automatickou kresbou a druhou část kresbou vědomou. Začaly vznikat podivné nesourodé tvary, vymalované zářivými barvami, popř. vystínované nebo jinak upravené.

Výsledné kresby jsem nazvala pracovně Magické fraktály.

Fraktály proto, že mnohdy vznikaly složité, nedefinovatelné tvary, které mimochodem najdeme i v přírodě, např. vločky, květy, mušle, mraky. Popisují se jako Božská geometrie vesmíru.

Fraktály nás učí, že i ta nejmenší část je totožná s celkem a naprosto přesná. Každý člověk je fraktálem, který uvnitř sebe obsahuje celý vesmír a všechny jeho detaily.“

 

                                   ukázka vědomě-automatické kresby

 

A jak je to s energií?

Tyto vědomě-automatické obrázky jsou samozřejmě i energetické. Vše kolem nás je energie. Napojením na vyšší zdroj automaticky přenáším do svých kreseb určité kódy a vibrace. Jestli s divákem souzní nebo nikoli to už posoudí on sám.

Ne nadarmo se u těchto kreseb říká, vybírejte intuitivně. Nalaďte se na vyzařování barev a tvarů a sami nejlépe poznáte, který obrázek s vámi nejlépe rezonuje. Pokud vás některý zaujme, je to ten pravý a určitě pro vás bude nějakým způsobem prospěšný.

 

Chcete se podívat jak výsledky této relaxační techniky vypadají?

mám pro vás Brožuru se 3 magickými fraktály ke stažení ZDARMA  ZDE>>

Andrea Frýbortová
Její vášní je umělecká tvorba, kreativita a fantazie. Fascinují ji netradiční postupy, nové vize a vyšší souvislosti. Inspiruji ostatní k tvorbě a životu bez hranic. Andrea je autorkou knihy Tajemství Hlavonožce aneb návrat do bílého chlívku Více o Andrei najdete tady.
Komentáře
 1. GreggOdose napsal:

  Интересно!

 2. BrianTok napsal:

  Really had to state Now i’m happy that i happened on the website!

 3. Jamesflate napsal:

  Thanks a lot for sharing your terrific website.

Komentáře nejsou povoleny.

 • Stáhněte si uměleckou brožuru ZDARMA

  Napojte se na vibrace barev a tvarů Tří magických fraktálů

 • Ujasněte si svá nejtajnější přání v E-povídce zdarma
 • Poznejte 5 možných důvodů, které Vám brání na cestě za tvůrčí svobodou v tomto eBooku ZDARMA
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Nejnovější příspěvky
 • Veršíky z růžového měšce