Nevyhýbej se na své cestě Výhybkám:-)

Když začínáme podnikat anebo se věnovat svému dlouholetému snu, věříme mnohdy, že vše bude ideální.

Už přece konečně víme, co je naším životním posláním, konečně jsme si dokázali zformovat své touhy a vize do přijatelné reálné podoby a teď se vydáváme na cestu plni optimismu a nadšení.

Na této tajemné stezce na nás ale číhá řada pastí. A mezi jednu z nejzákeřnějších patří past, zvaná finanční svoboda.

Peníze jsou spojeny s naší emocionální potřebou jistoty, ale také se všemi životními potřebami za které se platí.

Ano, vím. Máme přece velkou víru, denně praktikujeme meditaci hojnosti a používáme osvědčené pozitivní afirmace, ale tyto činnosti prostě nestačí, když nám lednička zeje prázdnotou a obracíme každou korunu v kapsách. Zmatená mysl pak nemá nic lepšího na práci než se zaměřovat výáhradně na náš tenčící se bankovní účet a o nějakém „tvůrčím myšlení“ nemůže být ani řeč.

Tak už je to na tomto světě zařízeno. Čím více se soustředíme na nedostatek, tím větší nedostatek přitahujeme.

Ale vždyť Vesmír to vidí….

Vesmír přece vidí Vaše nezdolné odhodlání a odvážné jednání a měl by se vám tedy za to bohatě odvděčit. Alespoň ve všech chytrých knihách je to psáno…..

Je třeba však brát v úvahu, že tady v hustších energiích všední reality je vše mnohem pomalejší a odehrává se s větší časovou prodlevou než v nadpozemských vizích a barvitých snech.

Práce na Vašem snu bude trvat možná několik let. Bude si žádat nějaké to odříkání a vytrvalost a pokud během této doby neuspokojíte své potřeby, nikam se nedostanete.

Jsou lidé, kteří dají plni nadšení výpověď z nenáviděné práce, ovšem pojistí se velkou finanční rezervou, dědictvím po babičce anebo pronajímají starý domek za městem:-) 

Jiní se plni čerstvě nabité víry ve své životní poslání bezhlavě vrhnou do nové reality, utratí celé své mění za počáteční náklady a pak jen frustrovaně sedí, čekají na telefon, na cinknutí on-line objednávky, na prvního zákazníka.

Všichni tito lidé jednají v souladu se svou vírou. A všichni potřebují v počátcích podporu a povzbuzení, aby mohli svou víru upevňovat. Nedostatek financí bývá často důvodem, proč se většina velkých snů zadrhne.

Déle než se čekalo

Musím říct, že také já jsem se oddala své vizi s velkou odvahou a počátečním nadšením. I přesto, že jsem výpovědí z firmy a nudné kancelářské rutiny ne příliš dobře placené asistentky nic neriskovala, vydávala jsem se na málo probádanou cestu kreativce a on-line podnikatele jen s menší finanční rezervou.

Než získáme život po jakém toužíme může to – oproti předpokladům – trvat dost dlouho.

 

Vždycky jsem byla přesvědčena, že dělat věci „polovičatě“ není ono. Za svým snem bychom se měli vydat bez zadních koleček a záchranných sítí, myslela jsem si. Ale každý si vytváří svou vlastní zkušenost a tak pokud si chci svou cestu užít a ne protrpět, musím se zbavit zbytečného tlaku.

Vybudovat si dobré jméno, získat důvěru svých zákazníků chce čas. Skloubit a rozjet více tvůrčích aktivit také. Lidé Vás začnou kontaktovat, ale v mezidobí je třeba něco podniknout, abyste nebyli na své nové činnosti finančně závislí.

Najít si práci na zkrácený úvazek nebo práci, která vám poskytuje jisté naplnění Vašich potřeb (např.práce mezi lidmi) není vůbec špatný nápad.

Cesta přímo nevede

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme. Cesty nemají být nalezeny, ale vytvořeny. A jejich vytváření mění tvůrce i jejich cíl.“

John Schaar

Toužíme se věnovat svému novému podnikání naplno, pokud možno bez vedlejších činností a rušivých vlivů. Ale s hlavou plnou otázek a obav to stejně nejde. Neodvracejme se proto od finančních a praktických záležitostí a raději si přesně naplánujme jak je budeme řešit.

Naše cesty jsou lemovány výhybkami.

A kde je vlastně psáno, že k cíli vede jen jedna cesta? Kdo si je plně vědom svého poslání, ten se nezalekne ani odbočky a plně se soustředí na podporu své nové víry.

Nicky Hambleton-Jonesová, ikona mezi módními stylistkami z knihy Velký skok to popisuje takto: Někdy se mi chtělo všechno vzdát, protože mi celé dny nikdo nezavolal. Pak se stalo něco nečekaného, třeba vyšel článek v novinách – a já se uklidnila. Ale nemůžete spoléhat, že vám nové podnikání zajistí veškeré příjmy. Mně trvalo dva roky než jsem začala slušně vydělávat. Za první rok jsem nevydělala skoro nic! Jednu chvíli jsem musela pronajmout byt a bydlet u přátel, abych ušetřila peníze. Taky jsem si musela najít práci na částečný úvazek. To byla moje spása. Většina podniků zkrachuje kvůli finančním problémům hned v počátcích, takže dbejte na to, abyste měli ještě nějaký další zdroj příjmů. Když zakládáte vlastní firmu, jste také hodně sami, takže práce na částečný úvazek je při podnikání přímo ohromná.

Postarejme se tedy o své praktické záležitosti, i přesto že jsme kreativci, snílci a na TYHLE věci nás moc neužije. A kde je psáno, že v podpůrné práci na částečný úvazek nepotkáme skvělého zákazníka, vhodného motivátora nebo budoucího spolutvůrce?:-)

Dělejte prostě všechno možné, abyste zůstali NA CESTĚ, přesto, že jste museli právě teď použít výhybku. Tvořit v klidu a s radostí stojí za to!

 

 

 

Andrea Frýbortová
Její vášní je umělecká tvorba, kreativita a fantazie. Fascinují ji netradiční postupy, nové vize a vyšší souvislosti. Inspiruji ostatní k tvorbě a životu bez hranic. Andrea je autorkou knihy Tajemství Hlavonožce aneb návrat do bílého chlívku Více o Andrei najdete tady.
Komentáře
  • Stáhněte si uměleckou brožuru ZDARMA

    Napojte se na vibrace barev a tvarů Tří magických fraktálů

  • Ujasněte si svá nejtajnější přání v E-povídce zdarma
  • Poznejte 5 možných důvodů, které Vám brání na cestě za tvůrčí svobodou v tomto eBooku ZDARMA
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Veršíky z růžového měšce