Prosím, neblafuj a tvoř!

Dnes je fakt krásně,….doma určitě celý den nevydržíš! Snad si nemyslíš, že v ateliéru do kterého celý den praží slunce se dá tvořit…..Hele, už jsi dlouho neviděla kámošky, co kdyby jste něco podnikly? Je skvělé počasí na kolo….Ty fakt věříš, že napíšeš smysluplný článek, když ti nahoře v patře hlučí děti?

Už k tomu zase došlo. Odpor si opět našel svůj způsob jak se nenápadně vkrást do mého života a použil k tomu nejrafinovanější masky a přestrojení. Roztodivné hlasy, které se rozléhají mou hlavou a snaží se mne přesvědčit, že zrovna „dnes“ něco psát nebo tvořit není vůbec dobrý nápad.

Tento tzv. ODPOR je naprosto normální jev a objevuje se převážně tehdy, když se rozhodujeme přivést na světlo světa nějaký náš skvělý nápad nebo když se chystáme zhmotnit náš dlouholetý sen.

Prostě a jasně: ať už se rozhodnete být čimkoli, cokoli konat nebo cokoli mít, s odporem se setkáte vždycky. Vždy, když vzniká něco nového musí to nutně narazit na odpor.

Tvoření ve skutečnosti vytváří svůj vlastní odpor.

Mezi moje osvědčené způsoby jak co nejúčinněji blafovat a vyhnout se tvůrčí činnosti patří: rozptylování se, fantazírování a přehnaný perfekcionismus.

Snít velké sny je tak příjemné a jednoduché. A to ani nemluvě o nepřeberné spoustě nápadů, které bychom rádi zrealizovali … Dovést je ale do stádia manifestace je mnohem těžší. Fantazírování je v porovnání s napsáním článku, knihy nebo namalováním obrazu snadné. A pokud se i přesto do procesu zhmotňování pustíme, perfekcionismus nám mnohdy nedovolí pohnout se z místa.

Jak vyzrát na fantazírování a přitom „vyzrát“

Jedno i druhé spolu souvisí.

Jak postupně stárneme a nabýváme nové zkušenosti, stáváme se vědomějšími bytostmi a snadněji rozumíme a rozpoznáváme naše myšlenkové pochody a pasti.

Pokud jste si stavěli vzdušné zámky, Vaše práce nemusí být ztracená. Nechte je stát, kde jsou a vybudujte pod nimi základy.“

Henry David Thoreau

Anodea Judith a Lion Goodman ve své knize Tvořivá síla čaker napsali:

Manifestace nespočívá jen v tom, že budete správně myslet nebo začnete přitahovat to, co chcete. Abyste pohnuli světem musíte ho celý zapojit. Chcete-li něco vnést do reality, musíte právě s touto realitou pracovat. Zde jsou hlavní zásady manifestace:

Vědomí tvoří

Vize posiluje

Konverzace podněcuje

Láska probouzí k životu

Síla plodí

Potěšení přináší radost

Na hmotě záleží

 

Čím mám tedy být?

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že efektivnější v procesu manifestace je začít tvořit ve svéře BYTÍ.

Když např. rozpitváme něčí touhu být slavným spisovatelem, nemůžeme se nezeptat, co od toho takový člověk vlastně očekává. Proč chce být právě spisovatelem?

Být někým s tak přitažlivým povoláním přináší řadu výhod. Hodně pozornosti okolí, možná i celého světa, mnoho peněz na uspokojování všech svých potřeb, možnosti cestovat a poznávat nová místa i další osobnosti.

Když tedy je tento člověk dokonale materiálně zabezpečen, má pocit, že je v bezpečí a může nerušeně psát a tvořit tak jak mu jeho talent a životní poslání káže. Mezi lidmi, které má rád a v inspirativním prostředí, které si sám vybral a které s ním rezonuje.

Všechny tyto skvělé okolnosti povedou zaručeně k jedinému. A to, že BUDE ŠŤASTNÝ:-)

Možná, že právě toto byla jeho prapůvodní touha a idea.

MÍT hodně peněžních prostředků umožní tomuto spisovateli nerušeně KONAT a BÝT následně šťastným.

Účinnější spůsob tvoření je podle Anodei a Liona začít bytím a položit si otázku:

Jaká bych musela být, abych mohla vytvořit to, co chci mít a dělat?“ Odpověď vám dodá sílu k jednání: „Musím být disciplinovaná a ukázněně konat,  abych napsala vše co potřebuji, a měla do konce roku vydanou knihu.“

Buďte šťastní:-)

Navozujte si šťastné stavy bytí, aby vám umožňovaly radostně tvořit a nakonec mít to, co si přejete:-) Hlavně si přitom prosím nevytyčujte příliš nízké cíle.

Já bych byla moc nerada, kdyby se mi přihodilo něco takového, co popisuje ve svém citátu všestranně nadaný umělec Michelangelo Buonarroti:

Pro většinu z nás nespočívá nebezpečí v tom, že si vytyčíme příliš vysoký cíl a pak na něj nestačíme, ale v tom, že si stanovíme cíl moc nízký a uspějeme.

Andrea Frýbortová
Její vášní je umělecká tvorba, kreativita a fantazie. Fascinují ji netradiční postupy, nové vize a vyšší souvislosti. Inspiruji ostatní k tvorbě a životu bez hranic. Andrea je autorkou knihy Tajemství Hlavonožce aneb návrat do bílého chlívku Více o Andrei najdete tady.
Komentáře