Pojmenuj svoje nejtajnější přání!

Už se vám někdy stalo, že jste si něco strašně moc přáli, mysleli jste na to od rána do večera, vyčerpali jste na to skvělé přání veškerou svou energii a pak když vám z čista jasna přišlo do cesty, vůbec to s vámi nic neudělalo? Dá se říct, že jste dokonce cítili určité zklamání…

Tuto situaci už jsme zažili všichni a děje se tak proto, že naše původní přání vlastně vůbec není naše. Je to pravděpodobně přání souseda, kolegyně v práci, našeho otce, které jsme nevědomky přijmuli za své, protože vypadalo velmi přitažlivě a neodolatelně.

Teď nemám na mysli ty drobné věci každodenní potřeby, na které nás běžně naláká reklama nebo je má někdo z přátel a my je chceme za každou cenu taky. Řeč je o velkých, hluboko v podvědomí ukrytých přáních, o kterých mnohdy nevíme ani my sami.

A přitom na světě existujete asi jen málo věcí, o kterých dokážeme mluvit se skutečným nadšením, zanícením, jiskrou v očích a podmanivým tónem v hlase.

Snažte se sami přistihnout, kdy se takto proměníte. Který rozhovor ve vás spustí neobvyklou lavinu emocí?

Ostrovy Boha větru

Já se např. vždycky takto proměním, když se mne někdo zeptá kam jedu letos na dovolenou anebo když se naskytne možnost mluvit o mých milovaných ostrovech poblíž Sicílie. Objevila jsem je čirou náhodou (náhody neexistují:-)) a staly se mou láskou na celý život.

Mnohokrát jsem se ptala sama sebe, proč zrovna toto místo? Je to snad tak, že pro každého je určeno nějaké osudové místo a on je pak k němu neustále přitahován?

Ať je to jakkoliv, od té doby co jsem se poprvé na jednom z těchto ostrovů ocitla, vím naprosto jistě, co je mým velkým přáním:-)

Stal se mou velkou tvůrčí inspirací pro výtvarnou tvorbu i pro napsání knihy a jsem pevně rozhodnuta jej každé léto alespoň jednou navštívit.

 

Místo hraje roli

Ač se to nezdá, MÍSTO hraje v našem nejtajnějším přání možná velkou roli. Pokud už máte svůj seznam přání, všimněte si schválně u kolika položek změna místa figuruje.

Jistě že někdo může namítnout, že žít TADY a TEĎ by mělo být tím pravým a dostačujícím a známkou jisté duševní vyspělosti.

Těžko říct jaké má s námi vesmír záměry, proč nám dává potřebu přání a touhu si je vyplňovat.Třeba je naše nutkání změnit „místo“ jen známkou dávné, prastaré ozvěny pocházející z našich předchozích existencí a upozorňující nás, že tam kdesi v jiném časopásmu jsme něco nedořešili měli bychom se tedy laskavě vrátit.

 

Vyjádři se kresbou

Malé děti znázorňují svá přání jednoduchou a vlastně velmi srozumitelnou kresbou.

Nejběžnější obrázek, který se nám vybaví je většinou domeček s kouřícím komínem, v každém okně jedna postavička, popř. několik postaviček před domem společně se psem, stromem, záhonkem s kytičkami a létajícími ptáčky.

Když jsem si ale jen tak ze zvědavosti zadala v Googlu „dětské kresby“ a pozorně se zadívala na bohatou přehlídku malých umělců, potvrdilo se mi mé tvrzení. Velká spousta těchto kreseb hýří bohatými barvami tropických květů a palem, hemží se tu roztodivné ryby plovoucí v mořích, není nouze ani o různorodé pohádkové říše a vesmírné krajiny.

Ano, my lidé už jsme takoví. Myslíme si, že když změníme místo, všechno se zákonitě zlepší a bude nám skvěle, pravděpodobně mnohem lépe než tam kde se nacházíme nyní.

Trochu jiného názoru je však Anička z mé tajemné ePovídky „Anička z domku u trati“.

Stáhněte si povídku zde >> a zamyslete se nad tím zda právě Vy znáte svoje nejtajnější přání….

 

 

Andrea Frýbortová
Její vášní je umělecká tvorba, kreativita a fantazie. Fascinují ji netradiční postupy, nové vize a vyšší souvislosti. Inspiruji ostatní k tvorbě a životu bez hranic. Andrea je autorkou knihy Tajemství Hlavonožce aneb návrat do bílého chlívku Více o Andrei najdete tady.
Komentáře
  • Stáhněte si uměleckou brožuru ZDARMA

    Napojte se na vibrace barev a tvarů Tří magických fraktálů

  • Ujasněte si svá nejtajnější přání v E-povídce zdarma
  • Poznejte 5 možných důvodů, které Vám brání na cestě za tvůrčí svobodou v tomto eBooku ZDARMA
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Veršíky z růžového měšce